2005
Vstup společnosti MACHALA do Polska

Na začátku roku 2005 byly obchodní aktivity firmy rozšířeny také do Polska.

Vzhledem k úspěchu na českém a slovenském trhu byla firma MACHALA, s.r.o. na začátku roku 2005 rozšířena také do Polska, založením pobočky ve Wroclawi. Firma MACHALA Sp. byla založena tzv. „na zelené louce“. 

Významnou součástí aktivit společnosti MACHALA se stala i velkoobchodní činnost v oblasti zdravého spaní, která zahrnuje komplexní řešení pro moderní ložnice – od vybavení lůžkovinami přes matrace až k postelím. 

2006
Opuštění modelu HomeParty v Polsku

V průběhu roku 2006 je se změnou obchodního modelu zastaven přímý prodej v podobě HomeParty.

V průběhu roku 2006 je v souvislosti se změnou obchodní strategie v Polsku postupně opuštěn model přímého prodeje v podobě HomeParty.

Společnost se na polském trhu orientuje na zastupování renomovaných značek produktů z portfolia Machala a rozvoj velkoobchodních aktivit.

MACHALA distributorem značky PerDormire

Společnost se stává výhradním distributorem značky PerDormire v Polsku.

Od roku 2006 je společnost MACHALA výhradním distributorem značky PerDormire na polském trhu a po vzoru ostatních zemí uplatňuje svoje know-how pro rozvoj také v Polsku.

 

2007
MACHALA se stává výhradním distributorem značky TEMPUR

V průběhu roku 2007 získává společnost exklusivitu na značku TEMPUR v Polsku.

V roce 2007 se výhradní zastoupení značky TEMPUR společností MACHALA rozšířilo z České republiky a Slovenska také o sousední Polsko a zvětšilo tak portfólio značek nabízejících kvalitní produkty pro zdravý spánek na polském trhu.

 

 

2010
MACHALA vstupuje do Polska se značkou Klinmam

Od roku 2010 zastupuje společnost Machala v Polsku exklusivně také značku Klinmam.

Od roku 2010 je na polském trhu pod záštitou společnosti Machala zastoupena také značka největšího českého výrobce lůžkovin, ložních doplňků a také matrací Klinmam.

Tato značka uceluje portfólio značek a produktů společnosti Machala, která tak nabízí jeden z nejširších sortimentů produktů pro zdravý spánek ve všech cenových relacích.